kno

konferencje
Rajdy i zloty
ramki na rejestracje

Bardzo ważną częścią wspólnoty motocyklistów, a w szczególny sposób harleyowców, są wszelkiego rodzaju zloty oraz rajdy. Organizowane na całym świecie koncentrują się przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie.

Z reguły mają charakter sezonowy i cykliczny – są urządzane, aby efektownie i z przytupem rozpocząć sezon motocyklowy, a także po to, aby go zakończyć. Bywa, że powodem organizacji rajdu są inne kwestie, na przykład związane z historią (na polskim podwórku jest to chociażby słynny Rajd Katyński).

Z punktu widzenia społeczności harleyowców organizowanie takie imprez jest szalenie ważne, ponieważ stanowi doskonały pretekst do spotkania w szerszym gronie. Można się podczas takich wydarzeń podzielić doświadczeniami, pooglądać maszyny należące do innych i poczuć po raz kolejny, że motocykle połączyły wiele osób tak samo gorącą miłością.

Ważne, że odbywa się to ponad wszelkimi podziałami ideologicznymi czy religijnymi. Najważniejsze są bowiem stalowe rumaki i ludzie, którzy chcą poświęcić im swój czas.