kno

konferencje
Rowerzyści a znajomość przepisów drogowych
www.partnerstwo-synapsis.pl hymerpoznan.pl Drukujemy także naklejki magnetyczne https://booklet.pl/oferta/naklejki-magnetyczne nie wymagające kleju

Kiedy chce się zrobić prawo jazdy na każdy rodzaj pojazdu mechanicznego, to trzeba wykazać się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Dlatego też przyszli kierowcy nierzadko kilkukrotnie muszą podchodzić do egzaminów. Co ciekawe, żeby jeździć po jezdni rowerem, nie trzeba w żaden sposób potwierdzić swojej wiedzy na omawiany temat. W Polsce brakuje ścieżek rowerowych, a po chodnikach – poza wyjątkowymi sytuacjami – jeździć na rowerze nie można.

Złamanie tej zasady grozi otrzymaniem mandatu. Wielu rowerzystów jeździ więc na co dzień po jezdni, a pewien procent z nich nie za bardzo orientuje się w aktualnych przepisach ruchu drogowego. Jeśli zaliczamy się do tego grona, to musimy mieć świadomość, że wiele ryzykujemy. Wiadomo, że podczas wypadku z udziałem roweru i samochodu, to kierowca tego pierwszego jest zdecydowani bardziej narażony na szwank.

Jeśli więc chcemy poruszać się po jezdni, to po prostu uczmy się przepisów.