kno

konferencje
Dojechać na miejsce i nie zwariować
www.zywiecsport.pl

Im dłuższa podróż do wyznaczonego miejsca, tym może nam być trudniej ją przetrwać, zwłaszcza jeśli jedzie z nami dziecko. Tutaj też wiele będzie zależało od jego wieku, ale jedno jest pewne. Zawsze powinniśmy być przygotowani na różnego rodzaju wydarzenia, tak abyśmy mogli powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, żeby dana podróż minęła szybko i przyjemnie dla wszystkich. O czym jednak należy pamiętać, aby bez większych trudności dotrzeć na miejsce?

Małe dzieci

Jeśli podróżujemy z małymi dziećmi, a w planach mamy stosunkowo długą trasę, to warto się zastanowić, czy nie będzie lepiej jeśli podróż odbędzie się w nocy, w porze o której dziecko śpi.

Wówczas będzie istniała spora szansa na to, że całą podróż prześpi, a my spokojnie będziemy mogli skupić się na drodze. Co więcej w nocy ruch jest mniejszy, a więc i dla nas podróż powinna być przyjemniejsza i szybciej minąć. Dodatkowo warto zabrać dla dziecka różnego rodzaju zabawki, usiąść z nim z tyłu i je zabawiać podczas podróży, tak aby czas, w którym dotrzemy na miejsce, jak najmniej się dłużył. Przy małym dziecku powinniśmy również zaplanować częściej postoje, ponieważ może ono cierpnąć w foteliku, a to również nie będzie sprzyjało spokojnej podróży.

Starsze dzieci

Podróż ze starszym potomstwem powinna być łatwiejsza. Przede wszystkim dzieci będą mogły same nam powiedzieć, czy już chcą mieć przerwę w podróży czy jeszcze nie. Warto jednak zaopatrzyć się w ulubione piosenki i puszczać je podczas jazdy. Powinniśmy również pomyśleć nad różnymi grami, w które spokojnie może grać cała rodzina, jak np.

wyszukiwanie określonych rzeczy po drodze, wynajdywanie zabawnych nazw miejscowości, czy wymyślanie historyjek na temat tego, co się widzi za oknem. Im ciekawsza będzie taka podróż, tym szybciej minie, a to oznacza, że tym mniej marudne będzie nasze dziecko, a nam łatwiej będzie się skupić na drodze. Warto się odpowiednio przygotować do podróży z dzieckiem. Nie ma tu znaczenia czy jedziemy samochodem, pociągiem, lecimy czy płyniemy statkiem.

Zawsze powinniśmy mieć pod ręką coś, co pomoże nam zainteresować dziecko i sprawi, że nie będzie się ono nudziło podczas podróży, bo wówczas będzie ona trudna dla wszystkich.