kno

konferencje
Kosz w balonach
dzieciece.chorobyswiata.com.pl https://eventino.pl/paczki-swiateczne-kalisz/

Jak już wcześniej wspomniałam, kosz stosowany do przewożenia osób balonem musi być stabilny i mocny. Wykonany z wikliny, ale również z ratanu pozwala na zapewnienie jego trwałości. Dodatkowo wzmacniane są specjalną nierdzewną stalą, która przeplatana jest od jednaj strony palnika, poprzez ścianę kosza, podłogę, znowu przez ścianę, aż do drugiej strony palnika.

Natomiast podłogę wzmacnia się mniejszymi i mocniejszym splotem wikliny, ale najczęściej umieszcza się na niej typową sklejkę. Zapewniając tym samym nawet dwudziestu osobom bezpieczeństwo i zero obaw o pęknięcie kosza. Dla zwiększenia komfortu podczas podziwiania wspaniałych widoków, wszystkie kosze obłożone są gąbką, skórą lub zamszem, co tworzy miękkie oparcie dla uczestników.

Dla zabezpieczenia gondoli przed lądowaniem również pokrywa się skórą jej spód, przez co nie dochodzi do uszkodzenia. Kosz musi zostać odpowiednio przygotowany i umocowany do balonu, specjalnymi linkami, które również pokryte są materiałem ochronnym. Jednak zanim w ogóle kosz zostaje umocowany, musi uzyskać odpowiednie certyfikaty i atesty, gdyż miedzy innymi od niego będzie zależało bezpieczne przewożenie pasażerów.

Warto również pamiętać o tym, że gdy kosz dotknie ziemi nie oznacza to, że możemy już go opuszczać. Dopiero, gdy powietrze w balonie zostanie zmniejszone do minimum, balon będzie stabilnie stał, a pilot wyda komendę zakończenia lotu, możemy w spokoju i ostrożnie wyjść z kosza. Każdy z dostępnych koszy wyposażony jest w specjalne uchwyty na wszystkie niezbędne w razie wypadku, czy zagrożenia przedmioty.