kno

konferencje
Wyobraźnia sposobem na zapamiętywanie informacji
www.medykamenty.com.pl szkolenia ce

Krąży wiele teorii wśród rodziców i nauczycieli, że wyobraźnia przeszkadza dzieciom w nauce i koncentracji na danym zagadnieniu. Jeśli jest to bujanie w obłokach całymi dniami, trudno się z tym nie zgodzić. Jednakże dobrze rozwinięta wyobraźnia może sprawić, że szybciej będziemy zapamiętywać.

W jaki sposób? To, że możemy sobie pewne rzeczy wyobrazić, zobrazować lub wymyślić, nawet najbardziej abstrakcyjne, może świetnie pomóc w nauce. W takim razie jak wykorzystać potencjał, który drzemie w wyobraźni i szybko się uczyć? Sposobem na niezawodną pamięć i szybkie przyswajanie informacji jest tworzenie wymyślonych historii. Dziwne słowa, nawet kompletnie ze sobą niezwiązane łatwo zapamiętasz, jeśli połączysz je w jakąś opowieść.

Najprościej zacząć od listy zakupów. Jeżeli zobaczysz przed oczyma, że pomarańcze i cytryny leżą na plaży w gorącym słońcu, popijając wodę z miętą, na pewno nie zapomnisz o kupieniu potrzebnych sprawunków. Podobne historie możesz wymyślać ucząc się do egzaminu z chemii czy biologii.