kno

konferencje
Scena

Scena kojarzy nam się z występami wielkich gwiazd, koncertami i w rzeczy samej tak jest, ale nie zawsze jest to impreza z fajerwerkami, ale bardziej kameralna dla zorganizowanej grupy. Bez względu na to, jaka to będzie impreza czy koncert, czy jeszcze jakaś inna bardzo ważne jest nagłośnienie szczególnie w przypadku, jeśli mówimy o różnego rodzaju okolicznościach w plenerze jest to zdecydowanie trudniejsze niż w przypadku nagłośnienia pomieszczeń zamkniętych sal koncertowych.

Poza nagłośnieniem, które jest bardzo ważne, są jeszcze takie elementy sceny jak oświetlenie, reflektory nie mogą powodować oślepienia ani widowni ani osób znajdujących się na scenie. Podobnie jest z całą konstrukcją sceny, która nie powinna być budowlą zagrażającą życiu wchodzącym na nią lub znajdujących się w pobliżu.

Reasumując scena to kilka znaczących elementów wszystkie ze sobą muszą współgrać, dlatego organizacją dużych imprez zajmują się firmy, które mają doświadczenie, swój sprzęt i wszystkie niezbędne urządzenia i wyposażenie.