kno

konferencje
Origami
www.euregiobodensee.org Poznań - wynajem sal

Origami to popularna sztuka składania papieru, która przyszła do Europy ze Wschodu. Wszystkie figury wykonuje się z pojedynczego, kwadratowego arkusza.

Do tworzenia swoich małych dzieł sztuki nie wolno używać nożyczek ani kleju – wszystko musi być odpowiednio poskładane, czasami nawet kilkadziesiąt razy. Ci, którym udaje się zgłębić tajniki tej zabawy, bardzo często się od niej uzależniają.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele podręczników, pokazujących, jak krok po kroku tworzyć fantazyjne figury z papieru. Oczywiście, by wszystko się powiodło, trzeba nie lada cierpliwości.

Z początku próby tworzenia niepowtarzalnych dzieł mogą być dosyć nieudolne. Dopiero po jakimś czasie człowiek nabiera wprawy i cieszy się z każdego, nawet małego kroczku, przybliżającego go do ideału.

Aby orgiami naprawdę stało się czyjąś pasją, dana osoba musi obowiązkowo posiadać pewne zdolności manualne. Składanie papieru w określony sposób wymaga bowiem dużej precyzji i zręczności przy wykonywaniu kolejnych zagięć.

Z czasem jednak trudno jest sobie wyobrazić wolną chwilę, pozbawioną możliwości twórczej zabawy kartką papieru.