kno

konferencje
Muzyka w aucie
www.lajf-ml.pl serwis toyota poznań wadowscy.volvocars-partner.pl

Słuchanie muzyki w samochodzie zdaje się być czymś naturalnym i wiele osób tak właśnie robi. Mało tego, często to właśnie w aucie mamy najlepszy sprzęt grający i specjalnie zanosimy do niego płyty, żeby dokonać odsłuchu.

Pamiętajmy jednak o tym, żeby radio w naszym pojeździe nie grało zbyt głośno, bo może okazać się to pewnym zagrożeniem. Niektórych ludzi muzyka może rozpraszać, szczególnie jeśli jest ona słuchana bardzo głośno.

Poza tym, podczas jazdy trzeba mieć nie tylko oczy szeroko otwarte – konieczne jest również badanie otoczenia słuchem. Jeśli radio gra zbyt głośno, to kierowca może na przykład nie usłyszeć sygnału nadjeżdżającej karetki czy też klaksonu ostrzegawczego, który mógłby go uchronić przed niebezpieczną sytuacją.

Zdarzają się ludzie, którzy podczas prowadzenia samochodu słuchają muzyki na słuchawkach zakrywających całą powierzchnię uszu. Z pewnością, w ten sposób nie powinno się w ogóle postępować, bo przecież słuchawki konstruuje się w taki sposób, żeby wyłączały odbiorcę z otoczenia.