kno

konferencje
Modelka – o co chodzi w tej profesji?
www.chorobyswiata.com.pl https://eventino.pl/oferta/imprezy-integracyjne/

Można śmiało powiedzieć, że modeling jest branżą, która doskonale się rozwinęła. Na całym świecie pracują tysiące modelek, niektóre z nich robią nawet większą karierę i stają się rozpoznawalne dla szerokich rzesz odbiorców. Część z nich zyskuje nawet status celebrytek i światowych gwiazd. Jednak tak naprawdę bycie modelką jest ciężką pracą, a jak duży jest to ciężar najlepiej wiedzą te kobiety, które zajmują się modelingiem na co dzień lub kobiety trudniące się zawodem hostessy. Kraków Gdańsk i Warszawa to najpopularniejsze miasta w tym biznesie i właśnie tam modelki mają największe pole do manewru. A w gruncie rzeczy nie tylko o modę i strój chodzi. Spora grupa modelek nie jest spotykana na wybiegach w czasie pokazów.

Tak naprawdę można powiedzieć, że dotyczy to jedynie stosunkowo wąskiej grupy dziewczyn, które „wpadną w oko” któremuś z cenionych projektantów. Zdecydowaną przewagę wśród modelek mają te, które każdego dnia spełniają się przed obiektywem aparatów, występując w różnego rodzaju sesjach. Określa się je mianem fotomodelek. Ich wizerunki trafiają czasami na okładki czasopism, a częściej do katalogów odzieżowych i sklepowych. Dobra modelka to taka, która jest elastyczna i uniwersalna. Część z nich występuje na przykład w sesjach częściowo rozbieranych i zlecenia tego rodzaju są dodatkowo płatne, choć należy powiedzieć, że to już zupełnie inny obszar ich działalności.

Modelki, które zajmują się prezentowaniem odzieży generalnie nie są widywane na rozkładówkach czasopism adresowanych głównie do panów. Te dwa światy rzadko się przenikają, choć koleje losu modelek bywają rozmaite. W gruncie rzeczy najważniejsze w pracy modelki jest to, aby doskonale prezentować się zarówno na wybiegu, jak i przed obiektywem. Wygląd jest w tej pracy atrybutem i narzędziem wykonywania obowiązków. Ciała, które są wspaniałe i zadbane nadają się do tego, aby za ich pomocą promować najnowsze osiągnięcia dyktatorów mody, ale również konkretnych producentów odzieżowych, których na rynku przecież nie brakuje. Co ciekawe, od pewnego czasu w tym zawodzie zmieniają się tendencje i coraz częściej oprócz modelek bardzo szczupłych spotkać można te nieco „większe”.