kno

konferencje
Marzenie o polskim samochodzie
https://www.toyotanews.eu/pl/ Euronaft

W dzisiejszych czasach w Polsce produkowane są samochody, jednak żaden z nich nie był zaprojektowany przez naszych inżynierów i nie jest sygnowany marką polskiego koncernu, bo po prostu takiego koncernu nie posiadamy. Chciałoby się, żebyśmy mieli przynajmniej jeden prawdziwie polski model samochodu i żeby był on konkurencyjny w stosunku do zagranicznych modeli.

Niestety, w najbliższej przyszłości się to raczej nie stanie. Dlaczego nie możemy na chwilę obecną produkować własnych samochodów? Zapewne wpływ ma na to, przede wszystkim, to, że nie posiadamy odpowiednich technologii.

W naszym kraju na naukę wydaje się zdecydowanie zbyt mało pieniędzy, a wiadomo, że w dzisiejszych czasach ma to bezpośrednie przełożenie na poziom innowacyjności. Ponadto, żeby stworzyć zupełnie nową markę, trzeba wydać ogromne pieniądze na jej promocję.

Na rynku motoryzacyjnym od lat funkcjonują praktycznie te same koncerny i bardzo trudno jest na niego wejść i się tam utrzymać. O polskim samochodzie możemy więc na chwilę obecną tylko pomarzyć.