Cel konferencji

www.arenaslonca-leba.pl Impresariat Szulc

sala konferencyjnaW tym tygodniu Hotele w Krakowie przeżywały prawdziwe oblężenie. Wszystko dlatego, że działo się w tym mieście nie lada wydarzenie. Ludzie ściągnęli do miasta, nie tylko z odległych miast Polski, czy w ogóle z Polski, ale nawet z zagranicy, a konkretniej z krajów sąsiedzkich – choć wyjątek stanowiły Francja, Hiszpania i Grecja. Wszystko za sprawą tego, że odbyły się konferencje poświęcone zmianom klimatycznym dwudziestego pierwszego wieku. Podkreślano doniosłość zmiany naturalnych warunków klimatycznych i ich obecnego wpływu społeczno-gospodarczego, a także ekologicznego. Uwagę skupiono również na problemie emisji dwutlenku węgla w gospodarczo-politycznym kontekście. Rzecz dotyczyła tego, że limity które przyznał Parlament Europejski są nieproporcjonalne do warunków przemysłowych poszczególnych państw. Oczywiście najbardziej protestowały Niemcy i Francja, których te limity praktycznie nie dotyczą, choć najwięcej tej emisji wysyłają w atmosferę. Swoją droga bardzo skorzystały na tym wszystkim oferty noclegowe z powodu ilości przybyłych gości. Często w Krakowie organizowane są konferencje w tym temacie, tym bardziej w ostatnim czasie, kiedy tamten region coraz częściej cierpi na liczne powodzie.

Organizowanie konferencji

organizowanie konferencjiKażdy właściciel firmy pewnie nie raz zastanawiał się nad tym, czy potrzebna jest mu sala konferencyjna czy nie. Wszystko oczywiście zależy od pomieszczenia, w którym firma się mieści. Jeśli wynajmuje się parę małych pokoi w prywatnym budynku, to można zapomnieć o profesjonalnym pomieszczeniu przeznaczonym na konferencje. Trochę inaczej ma się sprawa, gdy nasze przedsiębiorstwo mieści się w nowoczesnym biurowcu – wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest w nim sala konferencyjna. Czasami jednak trudno o wolny termin, więc warto porozglądać się za salą do wynajęcia w hotelach. Hotele oferują różne pomieszczeń przeznaczonych do szkolenia pracowników i do organizowania zebrań lub sympozjów. Wynajęcie sali to, więc dość poważna sprawa.

Konferencje mogą być różne, więc do ich charakteru trzeba przyporządkować nie tylko rozmiar sali, ale także sprawdzić, jaki sprzęt będzie potrzebny i na jak długo będziemy chcieli ją wynająć. Na przykład, gdy chcemy zorganizować konferencję prasową, wówczas sala powinna mieć układ teatralny, gdzie wszystkie krzesła są skierowane w stronę mównicy. Konferencje biznesowe z kolei lepiej przebiegają przy stołach w układzie, „U”, ponieważ ich uczestnicy mają możliwość swobodnego dyskutowania i przekazywania sobie ważnych dokumentów. Każdemu dłuższemu zebraniu powinien towarzyszyć catering oraz jego uczestnicy powinni mieć stały dostęp do kawy, herbaty lub wody. Zatem gdy naszym zadaniem jest zorganizowanie małego spotkania biznesowego najlepiej wynajmijmy salę konferencyjną.