kno

konferencje
Kolekcjonowanie figurek
imprezy firmowe

Kiedy podróżuje się dużo po świecie, zwykle chce się przywieźć ze sobą do domu pamiątki ze wszystkich zwiedzanych miejsc. Jedni oczywiście nie przywiązują wagi do tego, co ze sobą zabiorą, ale są też tacy, którzy mają wyraźną słabość do jakichś określonych rzeczy – na przykład figurek.

Figurki kolekcjonuje się na bardzo różnych zasadach i zwykle według własnego uznania. Można zbierać wyłącznie egzemplarze wykonane z porcelany albo te gipsowe.

Kiedy indziej o potrzebie dołączenia figurki do kolekcji decyduje coś zupełnie innego, na przykład miejsce jej pochodzenia (wówczas gdy po prostu chce się mieć w domu interesujące pamiątki z różnych stron świata, które zasadniczo niekoniecznie do siebie pasują). Są też tacy, którzy zbierają jakąś konkretną serię figurek, sprzedawanych w wybranych sklepach.

Zwykle są to komplety tematyczne – na przykład przedstawiające same zwierzęta, zamki, statki, samochody czy rycerzy. Czasem pasja zaczyna się już w dzieciństwie, by potem rozwijać się przez długie lata.